Zielone dachy – nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni dachowych 1

Zielone dachy – nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni dachowych

Zielone dachy, choć nie są jeszcze tak spopularyzowane w Polsce, to cieszą się ogromnym uznaniem na świecie tych osób, które się na nie zdecydowały. Ich największą zaletą jest to, że dzięki nim można stworzyć idealny zakątek wypoczynkowy, pełen zieleni, który jest w stanie po części zastąpić prawdziwy ogród wokół domu. Decydując się na dach zielony, warto pamiętać o tym, że rodzaj inwestycji tego typu będzie uzależniony zawsze od możliwości konstrukcji budynku. Im mocniejsza, tym większe pole do popisu projektantów i możliwość stworzenia prawdziwego cuda natury na dachu.

Zalet zielonych dachów jest mnóstwo. Oprócz tego, że nawet w gęstwinie betonowych bloków i domów można zagospodarować choć małą część na własny ogród, dzięki której można być bliżej natury i cieszyć się zielenią, jaką tylko zapragniemy. Dla osób planujących stworzenie dachu zielonego są propozycje różnych materiałów, które wspomogą realizację takich projektów. Będą pośród nich przede wszystkim różnego typu maty i włókniny, folie izolacyjne, substraty ekstensywne oraz akcesoria czy rośliny wykorzystywane do zagospodarowania przestrzeni na zielonym dachu. Na stronie internetowej https://e-zielonydach.pl/ można znaleźć wszystkie elementy, które przydadzą się do realizacji takiej aranżacji ogrodowej na dachu. Tym bardziej, że firma dostarczająca takich produktów jest w stanie dostarczyć komplet materiałów, jakie posłużą w tym temacie.

Czy dachy zielone trudno jest wybudować?

Dla projektanta zajmującego się na co dzień opracowaniem dachów zielonych nie jest trudnością stworzenie idealnego zakątka indywidualnie dopasowanego do potrzeb zleceniodawcy. Co więcej realizacja projektów bardzo często leży również w gestii firm oferujących aranżacje przestrzenne. Dzięki temu inwestor nie musi praktycznie martwić się o nic, w przypadku, kiedy jego budynek będzie spełniał warunki względem wybranego typu ogrodu tworzonego na dachach domów. Zielone dachy są coraz bardziej popularne. Im mniej zieleni w miastach, tym więcej osób myśli o tym, aby znaleźć choć niewielki kącik, który zaspokoi jego potrzeby obcowania z naturą i odpowiedniego relaksu na jej łonie.

Czy koszt dachu zielonego jest duży?

Największym wydatkiem w tworzeniu zielonych dachów będzie przede wszystkim przypadał na zabezpieczenie odpowiednio budynku przed zniszczeniem. Wszelkiego typu izolacje, włókniny, jak również materiały pokrywające cały dach. Roślinki czy krzewy albo drzewka nie są już tak drogie, można również je kupić samodzielnie i posadzić.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *