Projektując dach zielony 1

Projektując dach zielony

Dachy zielone to nowoczesne rozwiązania aranżacji ogrodów, jak również zagospodarowania przestrzeni dachowych, które spotykają się z coraz większą aprobatą osób, które w ten sposób chcą sobie zrekompensować brak przestrzeni zielonych w formie ogródków wokół budynków. Jest to niezwykłe rozwiązanie, które może być wykonane wszędzie tam, gdzie spotykamy się z płaskimi dachami lub konstrukcja budynku pozwala na projekty tego rodzaju.

Bardzo ważną rzeczą przy aranżacji dachów zielonych będzie odpowiednio przygotowana izolacja, która będzie chroniła dom przed uszkodzeniem warstwy budynku mieszkalnego. Najczęściej wykorzystywanymi izolacjami w takim przypadku będą na przykład izolacje: termoizolacje, hydroizolacje. Są to materiały chroniące prze wilgocią, temperaturami panującymi na zewnątrz, jak również zmienną pogodą. Dachy zielone choć nie są jeszcze tak popularne w Polsce, to coraz więcej osób myśli o nich w sytuacjach, kiedy nie ma możliwości stworzenia takiego zielonego zakątka gdzieś indziej.

Alternatywa dla tradycyjnych ogrodów – dach zielony

Kiedy nie mamy zbyt dużej działki bądź nie posiadamy jej wcale, zielony dach wydaje się doskonałą alternatywą. Wówczas ogród na dachu rekompensuje braki ogródków i pozwala na stworzenie miejsca wypoczynkowego dla mieszkańców budynku. Nietrudno jest się domyśleć, że wykonanie jeszcze skomplikowanej dla przeciętnego Kowalskiego aranżacji ogrodu na dachu nie jest łatwe. Dlatego wykorzystanie w tym celu profesjonalnych firm jest doskonałym pomysłem. Takiej firmy, która zadba o projekt od samego początku i zrealizuje inwestycję według zapotrzebowania klienta.

Dachy zielone w dużych miastach

Stworzenie zielonego dachu w większym mieście jest niezwykle fajną sprawą. Tym bardziej, że często brakuje nam takiego skrawka zieleni, gdzie możemy wypocząć po ciężkim dniu i kontemplować z naturą poza urlopem. Jest kilka rodzajów dachów zielonych, pośród których odnajdziemy przynajmniej dwa typy. Pierwszym będzie dach zielony, przy którym wykorzystuje się roślinność nie obciążającą zbytnio powierzchni dachu, polecany w sytuacjach stworzenia lżejszej konstrukcji według technicznego uwarunkowania danego budynku. Drugim wariantem w takiej sytuacji będzie dach, na którym nie ma przeciwwskazań do tego, żeby można było wykorzystać większe rośliny krzewiaste czy drzewa, które nie spowodują ryzyka zawalenia budynku, a pomagają stworzyć alternatywę dla prawdziwego ogrodu. Na stronie internetowej https://resitrix.com.pl/dachy-zielone/ można odnaleźć różnego typu niezbędne materiały wykorzystywane do zabezpieczenia dachów zielonych i akcesoria oraz rośliny, jakie mogą pojawić się w projekcie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *