Części wymienne do roweru a łańcuch rowerowy 1

Części wymienne do roweru a łańcuch rowerowy

Łańcuch w rowerze to część mechanizmu, który napędza jednoślad za pomocą użytych podczas jazdy pedałów. Jest niezmiernie ważny dla każdego roweru, bez którego trudno by było kontynuować jazdę. Niestety jest to również część, która ulega eksploatacji i trzeba ją co jakiś czas smarować, najlepiej przed każdym rozpoczęciem oraz zakończeniem sezonu rowerowego. Jednak w chwili, kiedy łańcuch rowerowy nie nadaje się już do użytku, jest w pełni zużyty, warto jest dobrać produkt zastępczy, równie dobrze dopasowany do posiadanego jednośladu.

Łańcuch w rowerze jest jedną z ważniejszych części, o które warto należycie dbać od samego początku. Wówczas mamy większą szansę na to, że posłuży nam w rowerze przez lata. Do pielęgnacji łańcucha rowerowego wykorzystywane są rzadkie smary oczyszczające. Są to produkty wykorzystywane do oczyszczania łańcuchów z piachu, kurzu i rdzy powstałej w skutek nie użytkowania jednośladu przez dłuższy czas i narażenia go na wilgoć. Jeśli wspomniana pielęgnacja łańcucha rowerowego nie jest wystarczającym sposobem na bezproblemową jazdę rowerem, wówczas warto jest pomyśleć o części zamiennej, jaką bez problemu odnajdziemy, chociażby na stronie internetowej. Pośród dostępnych produktów tego rodzaju odnajdziemy na stronie sprzedażowej łańcuchy od 6 rzędowych łańcuchów do 12 rzędowych.

Dobór łańcucha do roweru

Dobór odpowiedniego łańcucha do roweru będzie przede wszystkim podyktowane jego długością, jak również rodzajem konkretnego jednośladu. Warto pamiętać o tym, że raczej nie unikniemy jego wymiany ze względu na to, że jest to część, która zużywa się najszybciej. Dlatego wiedza na temat doboru łańcucha do roweru może się przydać każdemu. Nie zawsze nawet wystarczy wymiana samego łańcucha, choć w wielu przypadkach sprawdza się taka metoda usprawnienia jednośladu. Drugim elementem równie mało wytrzymałym może bowiem okazać się kaseta w rowerze.

Jak sprawdzić czy oprócz łańcucha mamy do wymiany również kasetę?

W przypadku, jeśli dobrze założony łańcuch do roweru na zębatki powoduje dźwięk – strzelania, przeskakiwania, prawdopodobnie i kasety są w nim do wymiany. Można to sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Jeżeli jest to wina kasety można ustawić rower na biegu, który używany jest bardzo rzadko. Pozwala to sprawdzić, czy rower chodzi dobrze, czy tylko te najczęściej użytkowane części kasety są po prostu niezdatne do prawidłowej pracy. Powracając do samego łańcucha rowerowego i jego doboru, warto również wiedzieć, w jaki sposób selekcjonować łańcuchy, które będą pasowały do jednośladu. Tak też zwracamy w pierwszej kolejności na ilość zębatek w posiadanej przy rowerze kasecie. Na stronie internetowej otrzymamy produkty różnego typu. Jest duże prawdopodobieństwo na to, że odnajdziemy akurat taki łańcuch, który będzie znakomicie pasował do kasety i na taki warto się skusić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.